Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

skautjurajski@gmail.com

+ 48 604 174 732

Logo serwisu.

Skauting Jurajski

Przygodo przybywaj

Logo serwisu. Logo serwisu.

Aktualności

Zbiórka pieniężna dla Lenki

Zbiórka pieniężna dla Lenki

Rozmiar tekstu

A

A

A

W Kościele Parafialnym św. Bartłomieja we Włodowicach 16 stycznia 2022r po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka dla Lenki.
 
 
Prośba Skautów Jurajskich o wsparcie dla Leny Malatyńskiej
 
Lena jest 12 letnią siostrą naszego druha Tristana. Dziewczynka zmaga się z niepełnosprawnością. Postanowiliśmy wziąć udział w akcji ,,Walczymy o sprawność Lenki", ponieważ chcemy pomóc w potrzebie naszemu koledze, który jest zdeterminowany i heroicznie walczy o sprawność swojej ukochanej siostry.
Lenka urodzila się z wadami wrodzonymi prawej nogi: skróconą kością udową i niewykształconą kością strzałkową. Nigdy nie zaznała beztroskiego dzieciństwa, od urodzenia przeszła już kilkanaście operacji ortopedycznych i niezliczonych rehabilitacji. Pomimo ograniczeń fizycznych, częstych pobytów w różnych szpitalach i cierpienia jakiego zaznaje, Lenka nie traci pogody ducha. Doskonale rozwija się pod względem poznawczym, społecznym i emocjonalnym. Uwielbia kontakty z koleżankami i kolegami i wszelkiego rodzaju aktywności i podróze. Jej największym marzeniem jest samodzielność ruchowa, chciałaby funkcjonować bez pomocy kul, wózka inwalidzkiego czy asysty innych. Niestety, w obecnej chwili to nie jest możliwe. Jej prawa noga jest krótsza aż o 14 cm, ponadto Lenka zmaga się z problemami stawów, rotacją w kolanie i zwichniętym biodrem. W 2021 roku pojawiła się nadzieja na odzyskanie przez Lenę wymarzonej sprawności. Została zakwalifikowana do serii operacji ortopedycznych, które mają być przeprowadzone przez światowej sławy kanadyjskiego chirurga ortopede - dr Paley'a, w jego prywatnej klinice w Warszawie. Dr Paley stosuje nowoczesne i nowatorskie metody leczenia, niewykonywane w naszym kraju w ramach NFZ. Łącznie wykonane mają być trzy zabiegi operacyjne oraz kilka cykli rehabilitacyjnych. Najtrudniejszy ma być pierwszy zabieg, następne maja już tylko umożliwiać wydłużanie kości. Niestety operacje te są płatne, całkowity, kilkuoperacyjny koszt leczenia Leny w klinice dr Paley'a szacowany jest na ok. 600 tys. zł, co zupełnie wykracza poza możliwości finansowe rodziny. Tylko pierwsza z dwóch lub trzech operacji dziewczynki wynosi a 355 tys. zł. Społeczność lokalna, szkoła, przyjaciele i znajomi Lenki zaangażowali się w organizacje różnego rodzaju akcji charytatywnych mających na celu zbiórkę funduszy na operacje Leny, które umożliwia jej uzyskanie upragnionej i wymarzonej sprawności. To wciąż za mało. Walczymy o Lenę każdego dnia. Prosimy o wsparcie finansowe. Każda, nawet niewielka kwota ma znaczenie. Razem możemy spełnić jej największe marzenie - dzięki nam ta śliczna dziewczynka moze odzyskać pełnię sprawności.
 
Skauci Jurajscy

14

STY

2022

740

razy

czytano

14/17

skautingjurajski.pl

Galeria

Lorem ipsum

Formularz kontaktowy

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon

Treść *

Skauting Jurajski

ul. Krakowska 1, 42-421 Włodowice

+ 48 604 174 732

skautjurajski@gmail.com

Do góry

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.